Strażacy ćwiczyli w łuckim kościele Łuccy strażacy pracowali na Starym Mieście. Przeprowadzili tu ćwiczenia przeciwpożarowe w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Poinformował o tym Główny Zarząd Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Obwodzie Wołyńskim. 18 stycznia strażacy z 25. i 2. Państwowych Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Łucku trenowali gaszenie symulowanego pożaru w rzymskokatolickiej katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ratownicy ćwiczyli rozpoznanie w zabytkowym gmachu świątyni. Tematyka ćwiczeń przewidywała zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie pomieszczenia i dach, więc strażacy trenowali lokalizację zagrożenia. W tym celu wykorzystali sprzęt do gaszenia pożaru na wysokości. Szkoleniem dowodziło Centrum Koordynacji Operacyjnej. Wspólne działania trenowała mobilna grupa operacyjna Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Obwodzie Wołyńskim. W ćwiczeniach wzięło udział 26 strażaków i trzy pojazdy ratowniczo-gaśnicze. MW Fot. Główny Zarząd Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Obwodzie Wołyńskim