Wołyński Ormianin bronił honoru Ukrainy na zawodach w USA Niedawno w Salt Lake City odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ameryki Seniorów z Grecko-Rzymskich Zapasów. Drugie miejsce (w swojej kategorii wagowej) zdobył Kadżyk Danielan – wołyński sportowiec, przedstawiciel Związku Ormian Ukrainy na Wołyniu, wielokrotny zdobywca pucharu Ukrainy z grecko-rzymskich zapasów , wicemistrz Europy 2008 roku. W zawodach uczestniczyły reprezentacje różnych krajów świata i różnych stanów. Ukraińska reprezentacja liczyła 5 sportowców – przedstawicieli z Kijowa, Charkowa, Mariupola, Łucka. – Czterej zdobyli pierwsze miejsce – każdy w swojej kategorii wagowej, tylko ja zdobyłem drugie, – opowiada Kadżyk Danielan. Według sportowca, wśród tych, którzy na mistrzostwach bronili honoru Ukrainy, nie było żadnego Ukraińca, byli to: dwaj Ormianie, jeden Osetyńczyk i dwaj Rosjanie. Zaproszenie do udziału w mistrzostwach, Federacja Ukrainy z Grecko-Rzymskich Zapasów dostała od amerykańskiej federacji. Sportowcy przylecieli najpierw do Los Angeles, przyzwyczaili się do zmiany czasu, poćwiczyli i pojechali do Salt Lake City na zawody. Wszyscy uczestnicy ukraińskiej reprezentacji podróż i uczestnictwo w zawodach opłacili z własnych środków. Na pytanie, co najbardziej zdziwiło i pozostało w pamięci o USA, Kadżyk Danielan odpowiedział: “Drogi, domy, czystość, porządek, kultura”. MW