Koronka na ulicach miast świata – także w Dubnie Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dubno jako jedno z dwóch miast na Ukrainie oficjalnie przystąpiło do akcji zgłaszając swój udział na stronie organizatorów: iskra. info.pl. Mieszkańcy Dubna na wspólnej modlitwie, której przewodniczył ks. Marcin Ciesielski, wikariusz parafii św. Jana Nepomucena w Dubnie, licznie zgromadzili się przy Krzyżu Misyjnym na placu przykościelnym. Modlitwę honorowym patronatem objęli biskup Marek Marczak – administrator Archidiecezji Łódzkiej oraz wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Patronatem medialnym koronki były: TVP 1 oraz tygodniki katolickie «Niedziela» i «Gość Niedzielny». Do akcji «Koronka na ulicach miast świata» dołączył Pałac Prezydencki na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, a Ojciec Święty Franciszek przesłał swoje błogosławieństwo oraz zapewnienie o włączeniu się we wspólną modlitwę. W Dubnie w modlitwie uczestniczyli także członkowie Towarzystwa Polskiej Kultury na Dubieńszczyźnie. Maria BOŻKO, prezes Towarzystwa Polskiej Kultury w Dubnie Foto udostępnione przez autorkę