Ze zniczami na cmentarzu «Na Górce» Z okazji Święta Niepodległości Polski na cmentarzu «Na Górce» we wsi Werbka k. Kowla uczczono pamięć spoczywających tam polskich żołnierzy. 11 listopada cmentarz «Na Górce» odwiedzili Konsul Generalny RP w Łucku Sławomir Misiak, przewodniczący Dubiwskiej Hromady w rejonie kowelskim Roman Trociuk, starosta wsi Werbka Andrij Konohraj, kierownik Wydziału Oświaty i Kultury Dubiwskiej Rady Wiejskiej Natalia Łukianczuk oraz dyrektor Liceum w Werbce Ludmyła Drypa wraz z uczniami. Zgromadzeni uczcili pamięć polskich legionistów pochowanych na tej nekropolii, zapalając znicze na ich grobach i składając kwiaty pod głównym pomnikiem. «Na początku listopada ponownie porządkowaliśmy cmentarz. Uczniowie liceum i nauczyciele posprzątali go, usuwając opadłe liście» – mówi Ludmyła Drypa. Liceum w Werbce opiekuje się cmentarzem «Na Górce» już dwa lata z rzędu. Pod koniec sierpnia pracownicy szkoły wykosili teren nekropolii, oczyścili nagrobki i pomalowali je świeżą farbą. Natalia Denysiuk Zdjęcie udostępnione przez Ludmyłę Drypę