«Spotkania Wigilijne» w Tarnopolu Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, rodzinne, pełne radości święta, które łączą i napełniają nasze serca niezwykłą życzliwością i miłością. W niedzielę 10 grudnia taką wspaniałą atmosferę zbliżających się świąt mieli okazję odczuć członkowie Polskiego Towarzystwa Kulturalno-Oświatowego Obwodu Tarnopolskiego oraz uczniowie Szkoły Języka Polskiego na tradycyjnych «Spotkaniach Wigilijnych». Uroczystość rozpoczęła się od życzeń, które złożyli przewodniczący Tarnopolskiej Obwodowej Administracji Państwowej Stepan Barna oraz nauczycielka Szkoły Języka Polskiego Marianna Seroka. Potem na scenie wystąpili Natalia Izotowa, Danyło Herij, Anastazja Iwaneczko, Nazar Mudryj, Wiktor Wentura oraz Halina Żyrska. W świąteczny nastrój wprowadzały kolędy dziecięcego chóru «Zorynka» i chóru działającego przy Polskim Towarzystwie Kulturalno-Oświatowym Obwodu Tarnopolskiego. O wielkim cudzie – urodzeniu Chrystusa, przypominał żywy obraz, który tworzyli Iwan Baran, Anastazja Krasnoselska, Marta Sywyk, Wład Such, Maksym Orlinski, Oleksander Orlinski, Marta Saniocka, Lilia Nakoneczna, Wiktoria Pidhorecka i Danyło Harmasz. Spotkanie zakończyło się wielką niespodzianką dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci: na święto przybył święty Mikołaj. W podziękowaniu za grzeczne zachowanie i recytację wierszyków mali uczniowie Szkoły Języka Polskiego zostali obdarowani prezentami. Oksana MŁYNKO, nauczycielka Szkoły Języka Polskiego przy Polskim Towarzystwie Kulturalno-Oświatowym Obwodu Tarnopolskiego