W Lubomlu odbył się Festiwal Kultury Polskiej Już czwarty rok z rzędu, Rejonowy Dom Kultury w Lubomlu, witał gości na Młodzieżowym Festiwalu Kultury Polskiej, zorganizowanym przez Towarzystwo Kultury Polskiej im. Michała Ogińskiego w Lubomlu z okazji Dnia Niepodległości Polski. W Festiwalu wzięła udział utalentowana młodzież rejonu lubomelskiego. Wokalny zespół rejonowego gimnazjum im. Natalii Użwij „Spiwanoczky”, zaprezentował zebranym polskie piosenki. Z solowymi współczesnymi utworami, wystąpiły również uczennice gimnazjum. Aktywni uczestnicy festiwalu, zostali uhonorowani przez Prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej Włodzimierza Pedrycza pamiątkowymi dyplomami. Stowarzyszenie gościło delegację z zagranicy: Starostę Włodawskiego Wiesława Holaczuka, dyrektorów gimnazjów z Włodawy i Woli Uhruskiej Mirosława Koniecznego i Eugeniusza Omelczuka, z którymi współpraca trwa od dłuższego czasu. Wspólnie z powiatem włodawskim, Towarzystwo Kultury Polskiej im. Michała Ogińskiego w Lubomlu, aktywnie uczestniczy w porządkowaniu polskiego cmentarza na terytorium Lubomla. Członkowie towarzystwa wspólnie z polskimi przyjaciółmi śpiewają piosenki, uczą się języka polskiego, tworzą przyszłość i pamiętają o przeszłości. Ołena Łytwyniuk Towarzystwo Kultury Polskiej im. Michała Ogińskiego w Lubomlu.