W Maniewiczach uczczono 90-lecie poświęcenia kościoła 13 października w parafialnym kościele Ducha Świętego w Maniewiczach odbyła się uroczysta msza z okazji 90-lecia konsekracji świątyni. Rocznica przypada na 7 października. W tym dniu w 1934 r. kościół został konsekrowany przez łuckiego biskupa pomocniczego Stefana Walczykiewicza. Na uroczystą liturgię, oprócz wiernych, na zaproszenie proboszcza ks. Marcina Ciesielskiego przybyli proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Sarnach ks. Jarosław Piasta, diakon Petro Hordijenko z parafii Świętego Jana Nepomucena w Dubnie oraz siostry Antonina i Ernesta ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus z Łucka. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. Jarosław, który w swojej homilii przypomniał zebranym o ważnym miejscu świątyni w życiu każdego chrześcijanina. Można też dodać, że podczas Eucharystii była użyta bielizna kielichowa, którą maniewickiej parafii ofiarował Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Podczas mszy wierni modlili się za wszystkich żyjących i zmarłych proboszczów tego kościoła, wszystkich parafian, którzy od samych początków modlili się w jego murach oraz podnosili go z ruin po dekadach sowieckiej dewastacji. W trakcie nabożeństwa modlono się również o pokój na Ukrainie i zakończenie wojny. Na zakończenie uroczystej liturgii zgromadzeni wykonali starożytny chrześcijański hymn «Ciebie Boga wysławiamy» oraz duchowy hymn Ukrainy «Boże Wielki Jedyny». Roman Pawluk Fot. Para a Ducha Świętego