Kolekcja

Instytut Matematyczny PAN

Kolekcja zawiera pełne teksty publikacji zwartych i ciągłych ze zbiorów Biblioteki Instytutu, tj. Centralnej Biblioteki Matematycznej. Zamieszczone w kolekcji teksty mają charakter interdyscyplinarny, obejmują nie tylko dziedzinę matematyki, ale również inne nauki ścisłe, przyrodnicze oraz logikę i filozofię.
Najstarszą pozycją, opublikowaną dotąd w cyfrowej kolekcji Instytutu Matematycznego PAN, jest wydana w 1790 r. tablica matematyczna.
Najwięcej zgromadzonych tekstów pochodzi jednak z przełomu XIX i XX wieku. Wśród zamieszczonych na portalu publikacji znajdują się teksty w językach: polskim, łacińskim, niemieckim, angielskim, francuskim, rosyjskim i włoskim.
Na kolekcję Instytutu Matematycznego PAN składa się 6 podkolekcji, które obejmują następujące rodzaje zbiorów: książki - wydane w XIX i XX wieku, XIX- i XX-wieczne czasopisma, tablice matematyczne wydane w XVIII i XIX wieku, zgromadzone w tzw. Archiwum Matematyków Polskich zdjęcia, zbiór wydawnictw zebranych przez matematyka Aleksandra Czajewicza (1843-1926) oraz część księgozbioru zebranego przez matematyka i wydawcę Samuela Dicksteina(1851-1939).

Kolekcje

podrzędne

Kolekcji (6)

Obiekty

OBIEKTY ostatnio dodane

Obiekty

Najczęściej oglądane

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji