Obiekt

[Spacer rodzinny - rodzice z trzema córkami] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Spacer rodzinny - rodzice z trzema córkami] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1941]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę z mężczyzną oraz trzy dziewczynki w różnym wieku. Mężczyzna ubrany jest w garnitur oraz koszulę z krawatem, a kobieta w spódnicę oraz żakiet. W tle widać zabudowania oraz innych ludzi. Z relacji właściciela zdjęcia wynika, że jest to małżeństwo ..., z trzema córkami, pochodzące ze wsi Stawce w woj. Sieradzkim. Zdjęcie wykonane w Elsterwerdzie w Niemczech, gdzie rodzina ta przebywała na przymusowych robotach. Są to dziadkowie właściciela zdjęcia, oraz jego matka z siostrami. Na odwrocie fotografii krótki opis : "Pamiątka z Niemiec - z jarmarku - Elsterwerda" ; lato 1941 r., Elsterwerda (Niemcy) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:2772

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 64-2

Język:

pol

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2012-02-29

Liczba wyświetleń treści obiektu:

5

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/10725

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH