Obiekt

[Z rodziną przed domem po polowaniu] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Z rodziną przed domem po polowaniu] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1946]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Zdjęcie przedstawia stojącego przed domem młodego mężczyznę z upolowanymi jeleniami oraz młodą kobietę z dwójką małych dzieci. Mężczyzna w marynarce i kapeluszu, z przewieszoną bronią, trzyma upolowane jelenie za rogi. Kobieta schludnie ubrana stoi z boku. Starsza dziewczynka stoi oparta o rower. Młodsza dziewczynka patrzy na upolowaną zwierzynę. Cała scena rozgrywa się przed wejściem do wiejskiego domu. Jak wynika z opisu właścicielki zdjęcia zostało ono wykonane w 1946 roku we wsi Mąkoszyce woj. opolskie. Przedstawia jej ciocię Apolonię (...) z mężem Wojciechem oraz córkami Adelą (przy rowerze) i malutką 3-letnią Zosią. Zdjęcie wykonano na ich gospodarstwie tuż po osiedleniu. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Droga Siostro i wysyłam Tobie swoje zdjeńcie żebyś się popatrzyła jak ja tu wyglądam na swiezej gospodarce i Apolonija (...)" (pisownia oryginalna) ; 1946 r., wieś Mąkoszyce, woj. opolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:3430

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 74-7

Język:

pol

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2012-03-15

Liczba wyświetleń treści obiektu:

2

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/11218

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH