Struktura obiektu
Tytuł:

Człowiek Gombrowiczowski

Inny tytuł:

Pamiętnik Literacki, Z. 4 (2004)

Twórca:

Bas Firat, Osman

Wydawca:

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

Miejsce wydania:

Warszawa

Data wydania/powstania:

2004

Opis:

Streszcz. ang. ; Zadanie finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Działalność upowszechniająca naukę 2018-2019: "Pamiętnik Literacki" – zwiększenie potencjału naukowego, poziomu umiędzynarodowienia i stopnia oddziaływania pisma przez efektywne upowszechnianie w Internecie

Typ obiektu:

Czasopismo/Artykuł

Temat i słowa kluczowe:

Forma ; rzeczywistość ; człowiek ; konstrukcja ; protagonista Gombrowiczowski ; nieokreśloność ; niedojrzałość

Bibliografia:

1. E. Fiała, Oficjalność i podoficjalność: O koncepcji człowieka w powieściach Witolda Gombrowicza. „Roczniki Humanistyczne” t. 22 (1974), z. 1, s. 5-150.
3. W. Gombrowicz, Dziennik 1957-1961. W: Dzieła. Red. naukowa J. Błoński. Wyd. 2. T. 8. Kraków 1988.
2. W. Gombrowicz, Don Kichot obecnie. „Kurier Poranny” 1935, nr 91.
4. W. Gombrowicz, Ferdydurke. Oprac. T. Podoska. Wyd. 4. Kraków 1992.
5. W. Gombrowicz, Przewodnik po filozofii w sześć godzin i kwadrans. W zb.: Gombrowicz filozof. Wybór i oprac. F. М. Сataluссio, J. Illg. Kraków 1991.
6. J. Jarzębski, Pojęcie „Formy” u Gombrowicza. „Pamiętnik Literacki” 1971, z. 4, s. 69-96.
7. K. A. Jeleński, Dramat i antydramat. „Kultura” (Paryż) 1969, s. 17.
8. Szukanie głosu Gombrowicza. Wybór referatów i wypowiedzi z czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego (1993-1999). Red. D. Kolano. Radom 2002.

Zeszyt:

4

Strona pocz.:

27

Strona końc.:

36

Typ zasobu:

Tekst

Szczegółowy typ zasobu:

Artykuł naukowy oryginalny

Format:

application/octet-stream

Identyfikator zasobu:

0031-0514

Źródło:

IBL PAN, sygn. P.I.280 ; IBL PAN, sygn. P.I.30 ; kliknij tutaj, żeby przejść

Język:

pol ; eng

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp nieograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Biblioteka Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

Dofinansowane ze środków:

Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ; Działalność upowszechniająca naukę (DUN)

Dostęp:

Otwarty

×

Cytowanie

Styl cytowania: