Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Portret rodziny z dwójką dzieci] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Portret rodziny z dwójką dzieci] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1920]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przestawia czteroosobową rodzinę – kobietę, mężczyznę i dwójkę małych dzieci. Jak wynika z opisu właściciela zdjęcia jest to rodzina (...) ze wsi Huszcza. Mężczyzna ubrany w garnitur, kobieta w białą bluzkę i ciemną spódnicę, a dzieci na biało. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja : "Szaczunkiem was szyn A. (...) i ze swojo familijo z kturo zdejmowaliśma się dnia 15 marcza 1920. Kochajonczy was szyn A. (...) Helena moja żona ma lat 26 Stanisław ma lat 5 – 7go kwietnia Luczyja 1 rok minoł 3-kwietnia. Napoczyna chodzić tera. Napamiontkie wyszyłamy wam kochane rodzice sfojo czało familijo te fotografie kturo chcieliście widzieć jak wyglondamy w tej Amerycze. Kochane rodzice dajcie mnie znać którego dnia i miesioncza mnie się kończo lata boja nie wiem a trzeba wiedzieć zwłaszcza w czudym kraju" (pisownia oryginalna) ; 15 marca 1920 r. ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:3605

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 93-3

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty