Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Drewniany krzyż na Bukowej Górze] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Drewniany krzyż na Bukowej Górze] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1941]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia wysoki drewniany słup zakończony krzyżem (przechylony na lewą stronę) na tle lasu. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono krzyż drewniany z 1813 r. na Bukowej Górze (w pobliżu Świętej Katarzyny) i jest to pamiątka po żołnierzu wojny napoleońskiej, który wracał spod Moskwy pieszo i tu w odległości jednego kilometra od swojej wsi Klonów zakończył życie. Zdjęcie wykonane przez właściciela fotografii 21 grudnia 1941 r. Krzyżem tym w czasie okupacji opiekowali się partyzanci z lasów świętokrzyskich. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Krzyż z 1813 r. na szczycie Bukowej Góry. 21. XII. 41." ; 21 grudnia 1941 r., Bukowa Góra (Góry Świętokrzyskie) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6779

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 98-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

26 cze 2012

Liczba wyświetleń treści obiektu:

35

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

35

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/17203

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH