Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Budowa] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Budowa] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1938?]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia rozpoczętą budowę wykonywaną z kamieni i cegieł, z rusztowaniami. Na trawie przed budynkiem siedzi kobieta, dwóch mężczyzn i pies, za nimi stoją czterej mężczyźni. Wszyscy odświętnie ubrani. Budynek raczej nie jest budynkiem mieszkalnym, o czym zdaje się świadczyć oryginalna architektura. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: " Komitet Budowlany..." (dalej nieczytelna, częściowo można rozpoznać, że zawiera listę nazwisk – prawdopodobnie osób utrwalonych na zdjęciu) ; przypuszczalnie sierpień 1938 r., Gać, pow. przeworski, woj. podkarpackie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6873

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 126-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty