Obiekt

[Zwózka zboża z pola] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Zwózka zboża z pola] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Solarz, Ignacy]

Data wydania/powstania:

[1938]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia wóz zaprzężony w dwa konie, załadowany zbożem, na którym siedzą dwaj mężczyźni. Wóz jedzie polną drogą między łanami zbóż (widocznymi aż po horyzont) i innymi uprawami. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono zwózkę zboża przez jego ojca po zakończeniu żniw. W tle widać pola uprawne w okolicy wsi Gać k. Przeworska. Po zwiezieniu zboża omłotów dokonywano ręcznie cepami, gdyż maszyn jeszcze nie było w powszechnym użyciu. Zdjęcie wykonał inż. Ignacy Solarz – kierownik pierwszego w Polsce Wiejskiego Uniwersytetu Ludowego w Gaci Przeworskiej. Zbiory, czyli koszenie zboża dokonywano ręcznie sierpami i kosami ; sierpień 1938 r., Gać, pow. przeworski, woj. podkarpackie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6874

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 126-3

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2012-06-27

Liczba wyświetleń treści obiektu:

46

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/17266

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH