Obiekt

Tytuł: [Kobieta i mężczyzna z dzieckiem] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1932]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę w stroju regionalnym (biała bluzka, długa kwiecista spódnica, kamizelka, obszywana przepaska na włosy) oraz mężczyznę w garniturze, siedzących na krzesłach w ogrodzie. Kobieta trzyma na kolanach dziecko. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Rok 1932 r - wrzesień - niedziela. Przedstawia - dziadka i babcię oraz ich rocznego syna (mojego wujka). Utrwala – roczek mojego wujka przed domem w ogrodzie. Wykonane przez kolegę dziadka." ; wrzesień 1932 r., Jaworze, woj. bielskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6943

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 138-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty