Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Młoda para i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1930]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia młodą parę – kobietę w białej sukni z welonem i bukietem kwiatów w dłoni oraz mężczyznę w garniturze z białą muszką i rękawiczkami. Wokół nich goście weselni w odświętnej odzieży i dzieci. W tylnym rzędzie po prawej stoją muzykanci z instrumentami muzycznymi. Jeden z nich z kozłem weselnym (= odmiana dud). Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono ślub jej babci – Anny (...) z Janem (...) 21.02.1930 r. Ślub odbył się w kościele parafialnym w Zbąszyniu. Na weselu przygrywała kapela, w której na koźle grał muzyk ludowy Tomasz, sąsiad rodziny ; 21 lutego 1930 r., Zbąszyń ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:7221

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 148-7

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego