Obiekt

[Zdjęcie rodzinne - kobiety z dziećmi] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Zdjęcie rodzinne - kobiety z dziećmi] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1901]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia grupę kobiet w różnym wieku w odświętnych strojach, z ułożonymi fryzurami oraz gromadką wystrojonych dzieci. Zdjęcie wykonano na podwórzu domostwa, na tle wysokiego ogrodzenia. Pośrodku dwa stoliki - jeden z roślinami w doniczkach, przed nim drugi, mniejszy z postawionymi na nim fotografiami. Według właścicielki zdjęcia zostało ono wykonane w lipcu 1901 roku w obejściu gospodarstwa w Luboszu Starym pod Kościanem. Przedstawia babkę właścicielki zdjęcia Antoninę (...) z synem oraz rodziną babki. Zdjęcie było zrobione przez brata babki ; lipiec 1901 r., Lubosz Stary, gm. Kościan ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:7124

Źródło:

IAiE PAN, 155-4

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego