Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Portret rodziny] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Portret rodziny] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę w ciemnej bluzce / kaftanie, długiej, rozłożystej spódnicy - siedzi na krześle oraz mężczyznę w mundurze i czapce - stoi obok kobiety. Przy nich dwójka kilkuletnich dzieci. Dziewczynka (młodsza) ubrana w sukienkę z białym kołnierzykiem trzyma matkę za rękę, chłopiec w dzianinowym wdzianku z marynarką i futrzanej czapce stoi z łokciem opartym na wysokim stoliku. W tle widać ścianę, okno i obraz, prawdopodobnie jest to makata w zakładzie fotograficznym ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:7123

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 155-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty