Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Uczestnicy kursu społeczno-oświatowego dla młodzieży wiejskiej] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Uczestnicy kursu społeczno-oświatowego dla młodzieży wiejskiej] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1939]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkudziesięcioosobową grupę osób w odświętnej odzieży pozującą na tle drewnianego budynku. W pierwszym rzędzie siedzi dwóch mężczyzn trzymających w rękach portret Romana Dmowskiego. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono uczestników kursu społeczno-oświatowego dla członków KMW „Wici” ” [w rzeczywistości dodatek „Wici” do nazwy ZWM obowiązuje od 1944] w Koryczanach, pow. Olkuski ; 30-31 marca 1939 r., Koryczany, pow. olkuski ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Bibliografia:

Koryczany, Żarnowiec commune (Poland)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6991

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 160-32

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty