Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Para młoda i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Para młoda i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1920-1930]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia liczną grupę osób w odświętnej, eleganckiej odzieży pozująca do zdjęcia na tle dużego, drewnianego budynku. Wśród gości, w pierwszym rzędzie, pośrodku, siedzi młoda para. Kobieta w białej sukni z welonem, mężczyzna w garniturze i białej koszuli. Po lewej stronie, wśród gości liczna grupa dzieci. Według właściciela zdjęcia zostało ono wykonane przez jego dziadka i przedstawia wesele jego najstarszej córki Pelagii z Józefem (...) ; lata 20-te XX wieku, Bukówiec Górny, pow. leszczyński, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16709

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 167-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty