Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Młoda kobieta w regionalnym stroju z mężczyzną w mundurze] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1918]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia młodą kobietę w regionalnym stroju składającym się z czarnej aksamitnej bluzki z bufiastymi rękawami i dwurzędowymi guzikami, długiej spódnicy i białego fartucha. Na szyi ma sznur pereł. Obok stoi młody mężczyzna ubrany w mundur i wojskową czapkę, jedną dłoń trzyma opartą o pasek, w drugiej trzyma białe rękawiczki. W tle przewieszona wzorzysta kapa (?). Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono 20-letnią Agnieszkę (...) (mamę jej teściowej) ze swoim bratem Ignacym (...). Zdjęcie wykonano w Górce koło Kobylina w 1918 roku ; 1918 r., Górka k. Kobylina, pow. krotoszyński, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16908

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 171-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego