Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Młoda para i pary towarzyszące] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1946-48]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia młoda parę w otoczeniu dwóch innych par. Młodzi małżonkowie siedzą na krzesłach pośrodku. Kobieta ubrana jest w białą suknię z welonem, w dłoniach trzyma bukiet kwiatów, mężczyzna ma na sobie ciemny garnitur. Kobiety w parach towarzyszących również mają na sobie białe suknie i różni je od Młodej tylko to, że nie mają welonów. Mężczyźni w parach towarzyszących mają wpięte w klapy marynarek kokardy weselne. Według właściciela zdjęcia zrobiono je w latach 1946-48 i przedstawia ono wesele jego stryjka (w środku) oraz pary im towarzyszące ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16919

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 174-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego