Object structure

Title:

["Koło Matek Polek"] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1935]

Description:

Fotografia przedstawia grupę kobiet w strojach regionalnych i białych chustach narzuconych na ramiona (wszystkie w takich samych), z ciemnymi chustkami zawiązanymi na głowach. Przed nimi przyklękają trzy dziewczynki w strojach ludowych. W tle widać ołtarz sugerujący, że zdjęcie zostało wykonane w kościele. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono kobiety z "Koła Matek Polek" przy kościele św. Barbary w Chorzowie. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Zdjęcie wykonane w maju 1935 roku. Jest to „koło Matek Polek” przy kościele św. Barbary w Chorzowie. Na zdjęciu jest babcia mojego męża Bronisława (...) (patrząc na zdj. druga osoba z lewej strony). Zdjęcie wykonał fotograf z Chorzowa (babcia nie pamięta nazwisk). Na zdjęciu są jeszcze kuzynki od babci, Monika Emilia i jej siostra" ; maj 1935 r., Chorzów ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

Koło Matek Polek ; etnografia ; kultura społeczna ; kultura materialna ; kobieta ; czas wolny ; organizacje kobiece ; stowarzyszenia ; więzi społeczne ; dziecko ; odzież ; stroje ludowe ; strój śląski ; Chorzów, woj. śląskie (Polska)

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Source:

IAiE PAN, nr inw. 178-6

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: