Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Drewniana chata] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Drewniana chata] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1939-1945]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia drewniany barak, zasłonięty częściowo gałęziami rosnącego nieopodal drzewa. Stan fotografii bardzo zły. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono drewnianą chatę, w której zajmował on podczas wojny jedną izbę (ok.15 m2), przeznaczoną również na tajne nauczanie. Domek stał tuż przy szosie prowadzącej z Olsztyna do Turowa, zasłonięty był drzewami owocowymi i krzewami, prawie niewidoczny. Był oddalony od przystanku kolejowego około 30m. Chylił się już wtedy do upadku, po wojnie został zburzony. W jego miejscu stoi dziś murowany dom jednopiętrowy. Pod miniaturą zdjęcia inskrypcja: "Tajna szkoła we wsi Turów-filia tajnego liceum nr 3 w Częstochowie" ; 1939-1945 r., Turów, gm. Olsztyn, woj. śląskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16942

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 179-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty