Obiekt

[Młoda para trzymająca się za rękę] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Młoda para trzymająca się za rękę] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1915]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młodą parę trzymającą się za rękę, pozującą do zdjęcia w zakładzie fotograficznym. Między kobietą a mężczyzną jest wyraźna, różnica wzrostu. Kobieta ubrana jest w białą sukienkę za kolana i bardzo długi tiulowy welon. Mężczyzna ubrany jest w ciemny garnitur, w klapę wpięta ma kokardkę. Przed młodą parą na podłodze leży wiązanka kwiatów. W tle widać fototapetę. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono ślub brata jej babci – Michała z Francuzką. Zdjęcie zrobiono w 1915 roku ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:17179

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 190-4

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty