Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Nowy dom i jego mieszkańcy] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Nowy dom i jego mieszkańcy] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1915]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia okazały, duży, murowany dom wiejski z estetycznym gankiem drewnianym ze zbitych „w kratkę” deseczek. Dom otoczony jest drewnianym płotem, na podwórze prowadzi szeroka drewniana brana umocowana na murowanych słupkach. Przed domem, na drodze stoi czterech mężczyzn w eleganckich ciemnych surdutach i starsza kobieta w ciemnej sukni. Przy nodze mężczyzny po lewej stronie fotografii siedzi pies (wyżeł?). Za płotem stoją dwie kobiety w jasnych sukniach. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono nowo wybudowany dom we wsi Palędzie, należący do rodziny, u której „służyła” jej babcia ; 1915 r., Palędzie, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:17180

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 190-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

19 lis 2012

Liczba wyświetleń treści obiektu:

19

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

20

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/26596

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH