Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Trzy kobiety z chłopcem w czapce wojskowej] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Trzy kobiety z chłopcem w czapce wojskowej] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia trzy kobiety oraz kilkunastoletniego chłopca. Kobiety są w różnym wieku – pośrodku stoi najstarsza a po jej obu stronach dwie młode, uśmiechnięte dziewczyny. Kobiety ubrane są w ciepłe, zimowe płaszcze. Najstarsza ma na głowie czapkę, a najwyższa beret. Chłopiec również ubrany jest w ciepły płaszcz a na głowie ma wojskową czapkę rogatywkę. W tle widać fragment dużego budynku. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono siostrę jej babci – Katarzynę z dziećmi, którzy zostali wywiezieni w 1940 roku do Krakowa ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:17182

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 190-7

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty