Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Gospodarze w strojach ludowych] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1938]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia grupę mężczyzn i kobiet siedzących na ławce przed pobielonym budynkiem. Po prawej stronie, przy drzwiach do domu stoi mężczyzna trzymający w ręce butelkę. Wszyscy ubrani są w wielokolorowe stroje ludowe. Mężczyźni mają na sobie płaszcze z haftowanymi lamówkami, białe koszule i czarne kapelusze na głowach, kobiety zaś wzorzyste spódnice, haftowane serdaki lub żakiety oraz chusty na głowach. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono starszych gospodarzy w święto, siedzących na ławeczce i gawędzących po wizycie w kościele. Gospodarze w strojach ludowych Lachów Podegrodzkich ; 1938 r., Podegrodzie, pow. nowosądecki ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:18232

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 193-21

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego