Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Kobieta i mężczyzna przy stoliku z lampą naftową] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kobieta i mężczyzna przy stoliku z lampą naftową] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1941]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę i mężczyznę siedzących przy "zabytkowym" stoliku, na którym stoi ozdobna lampa naftowa. Mężczyzna z brodą, ubrany w ciemny płaszcz i wysokie buty - oficerki. Kobieta ubrana na czarno w bufiastą bluzkę ze stójką oraz długa spódnicę przykrywającą buty. Zdjęcie zostało wykonane w zakładzie fotograficznym w Lublinia (widoczny fragment pieczątki zakładu). Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej prapradziadków - Jana i Józefę (...) z Parczewa ; 1941 r., Parczew / Lublin ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:18226

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 194-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty