Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Grupa ludzi przy ruinach fabryki] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Grupa ludzi przy ruinach fabryki] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1946]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę, trzech mężczyzn i chłopca stojących przy starej, kamiennej zabudowie – brama w formie łuku. Dwóch mężczyzn po prawej stronie zdjęcia ubranych jest w eleganckie garnitury, kobieta w ciemną sukienkę, chłopiec w jasną koszulę i spodnie do kolan a mężczyzna po lewej stronie w mundur leśnika i czapkę. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono Wacława (...) (pierwszy od prawej) oraz jego znajomych: Stanisława i Marię (...) oraz ich syna i gajowego. Wykonane zostało przez Stefana (...) we wsi Parszów obok ruin fabryki Stanisława Staszica (dziś już nie istnieje) ; 1946 r., Parszów, woj. kieleckie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:18388

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 195-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty