Obiekt

[Młoda para i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Młoda para i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młodą parę oraz gości weselnych pozujących do zdjęcia. Wszyscy goście bardzo dostojni, elegancko i odświętnie ubrani. Panna młoda ubrana w białą suknię z welonem, mężczyzna w ciemny garnitur i białą koszule, w klapę wpiętą ma wstążkę. U stóp młodej pary siedzą dwie dziewczynki w białych sukienkach i trzymają bukiety kwiatów. Panna młoda również trzyma w dłoni duży bukiet, u jej stóp leżą mniejsze bukieciki kwiatów. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono ślub jego siostry Nadziei w Pańskiej Dolinie, która wyszła za mąż za Jana (...) z Wojciechowa Lubelskiego. Na zdjęciu : 1 – Józef (...), ojciec właściciela zdjęcia i panny młodej, 2 – Wiktoria (...), siostra z mężem Hipolitem, 3 – Władysław (...), starszy brat, 4 – Antoni C(...) w czynnej służbie wojskowej 13 Pułku Artylerii Lekkiej w Równem. Pozostałe osoby to krewni i zaproszeni goście ; wrzesień 1936 r., Pańska Dolina, pow. Dubno, Ukraina ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:18409

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 200-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego