Obiekt

[Żołnierz w otoczeniu kobiet] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Żołnierz w otoczeniu kobiet] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia trzy kobiety w różnym wieku, dwie nastoletnie dziewczynki oraz chłopaka w mundurze pozujących na tle budynku. W tle widać ogród. W środku stoi starsza kobieta ubrana na czarno z długą chustą/ szalem przewieszonym przez ramiona, po lewej stronie stoi młoda kobieta w jasnej bluzce i spódnicy, trzymająca za rękę nastoletnią dziewczynkę w ciemnej sukience. Po prawej stronie stoi postawna kobieta w średnim wieku w ciemnej sukience z krótkim rękawem, przed nią nastoletnia dziewczynka w sukience w kratkę. Za nimi, pośrodku, stoi młody chłopak w mundurze i czapce furażerce ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:32627

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 211-7

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2013-08-20

Liczba wyświetleń treści obiektu:

5

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/50024

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH