Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Młoda para i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Młoda para i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Foto "REKORD" wł. R.Dietz]

Data wydania/powstania:

[1940]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkunastoosobowa grupę osób pozujących na tle drewnianych zabudowań gospodarczych. W pierwszym rzędzie, pośrodku, siedzą nowożeńcy, obok nich i za nimi zaproszeni goście. Panna młoda ubrana jest w białą sukienkę i wianek na głowie, w dłoniach trzyma bukiet kwiatów. Pan młody ubrany jest w ciemny garnitur, w którego klapę wpiętą ma kokardę. Podobne kokardy mają wpięte w klapy marynarek pozostali mężczyźni. Wśród pozujących do zdjęcia kilkoro dzieci. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono siostrę mamy, Annę (...) i Franciszka (...) w dniu ślubu. Wśród osób obecnych na zdjęciu znajdują się: małżeństwo (...) z dwoma córkami z Jasienicy, małżeństwo (...) z córką Zofia i synami Erwinem i Ottonem, małżeństwo (...), (...) Joanna z córką Marią, (...) Karol, (...) Jan, Maria (...) z synem Tadeuszem, Franciszek i Ewa (...), (...) Zofia z synem Dominikiem. Zdjęcie wykonane zostało przez Zakład Fotograficzny „REKORD” w Bielsku, na tle zabudowań gospodarczych rodziny panny młodej we wsi Łazy ; 1940 r., Łazy, pow. bielski, Śląsk Cieszyński ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:32635

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 214-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty