Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Młoda para, goście weselni i muzykanci] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Młoda para, goście weselni i muzykanci] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1931]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkudziesięcioosobową grupę odświętnie ubranych gości weselnych, młoda parę stojącą w trzecim rzędzie pośrodku oraz muzykantów siedzących na trawie w pierwszym rzędzie. Część mężczyzn ma przewiązane w poprzek ciała białe szarfy. Zdjęcie wykonano na tle drewnianych wrót stodoły. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono wesele Julianny (...) i Franciszka (...) z Sieroszewic. Zdjęcie wykonano przy stodole Jana (...) z Sieroszewic ; 1931 r., Sieroszewice, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:34066

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 221-10

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty