Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Stragany na targu] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Stragany na targu] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1935]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia stoliki ustawione jeden obok drugiego z różnymi towarami. Przy jednym z nich widać beczkę z kranikiem i ustawionymi na niej szklankami i butelką. Za stolikami od lewej stoją: dwie kobiety, mężczyzna oraz kilkuletnia dziewczynka. W tle widać dzieci oraz starszych ludzi. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono stragan na targu w czwartek, w sierpniu 1935 roku. Po prawej stronie zdjęcia koło beczki stoi dziewczynka, Janina - siostra stryjeczna właścicielki zdjęcia. Przy straganie stoi też brat matki właścicielki zdjęcia – ojciec Janinki – Leopold (...). Na zdjęciu widoczna jest również matka Janiny - Marcela (...) i jej matka. Z tyłu zdjęcia widać dzieci żydowskie i ludzi, którzy przybyli z różnych stron na targ ; sierpień 1935 r., Dynów (?) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:34096

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 228-4

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty