Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Rodzina „bauerów”] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Rodzina „bauerów”] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1940-1945]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia małżeństwo z czwórką dzieci. W pierwszym rzędzie, pośrodku, siedzi kobieta, obok stoi kilkuletnia dziewczynka, po drugiej stronie siedzi nastoletni chłopiec. Za nimi stoją od prawej strony: dojrzały mężczyzna z wąsem, młoda kobieta i nastoletnia dziewczyna. Wszyscy odświętnie ubrani: kobiety w ciemne sukienki z białymi kołnierzykami, dziewczynka w jasną sukienkę, chłopiec w marynarkę i spodnie pumpy a mężczyzna w garnitur i krawat. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono rodzinę (...) z Wittenbergi w Niemczech, gdzie jej matka została wywieziona w 1940 roku na przymusowe roboty do tzw. „bauera”. Od lewej u góry stoi Emma (...), potem Maryczyl (?), ojciec Hans. Na dole od lewej siedzi Peter, matka Brygide i Kretl (lub Greta) (imiona podane wg właścicielki zdjęcia) ; 1940-1945 r., Wittemberga, Niemcy ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:34099

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 228-7

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty