Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Odpoczynek żniwiarzy] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1923]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia sześcioro żniwiarzy (trzy kobiety i trzech mężczyzn) siedzących przy powiązanych snopkach zboża i posilających się. W tle widać narzędzia rolnicze (kosy). Według właściciela zdjęcia przedstawia ono podwieczorek w czasie żniw u rolnika Jana (...). Na zdjęciu córki i synowie, od lewej: Barbara, Jadwiga, Józef, Jan, Franciszka, Edward. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Podwieczorek podczas żniw w czasie wakacji (1923), od lewej siostra Barbara, siostra Jadwiga, brat Józef, siostra Frania, brat Edward (wykonał zdjęcie)" ; lato 1923 r., Siedlec koło Wolsztyna, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:34188

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 230-3

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2013-10-09

Liczba wyświetleń treści obiektu:

25

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/50584

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH