Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Odpoczynek żniwiarzy] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Odpoczynek żniwiarzy] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[ok. 1925]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia siedmioro żniwiarzy (cztery kobiety i trzech mężczyzn) siedzących w polu i posilających się. Kobiety mają chusty na głowach i fartuchy na spódnicach. W tle widać zabudowania gospodarcze i pole. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono podwieczorek w czasie żniw u rolnika Jana (...). Od lewej: matka Marianna, córki: Jadwiga, Barbara, Franciszka i synowie: Józef, Edward oraz ojciec Jan. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "około 1925. Podwieczorek podczas żniw. Od lewej – Matka, siostra Jadwiga, siostra Basia, brat Józef, siostra Francia, ojciec, brat Edward (Edzio)" ; ok. 1925 r., Siedlec koło Wolsztyna, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:34189

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 230-4

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty