Object structure

Title:

[Kobiety przy pracach polowych] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1944]

Description:

Fotografia przedstawia grupę kobiet w chustach na głowach pracujących na kolanach w polu. Kobietom towarzyszą dzieci. Po lewej stronie siedzi dziewczynka z warkoczami i robótką ręczną w dłoniach. Według właścicielki zdjęcia wykonano je na polu sąsiada jej dziadków - Ludwika (...), w 1944 roku, podczas pielenia buraków. Z boku, z lewej strony, siedzi jej mama, ale z robótką ręczną - jak opowiadała przyszła tylko zrobić zdjęcie i przy pieleniu buraków nie pomagała. Obok niej stoi chłopiec z motyką - to brat mamy Marian (...), dalej jej babcia oraz ludzie z wioski ; 1944 r., Dobrowola, woj. lubelskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

etnografia ; kultura społeczna ; kultura materialna ; rolnictwo ; kobieta ; dziecko ; prace polowe ; uprawa buraków ; pielenie ; samopomoc chłopska ; więzi społeczne ; odzież ; Dobrowola, gm. Borzechów (Polska)

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Source:

IAiE PAN, nr inw. 231-7

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: