Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Rodzina pozująca w zbożu] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Rodzina pozująca w zbożu] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1943]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia siedmioro ludzi pozujących do zdjęcia pośród dojrzałego zboża. Pośrodku stoi młody, wysoki mężczyzna, towarzyszą mu cztery kobiety i dwie dziewczynki, obie w jasnych sukienkach - starsza, ciemnowłosa z warkoczami, młodsza, blondynka, kuca przed snopkiem. Kobiety mają w rękach wiązki zboża, niektóre również sierpy. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej mamę (druga z prawej strony) i rodzinę, u której przebywała na zakwaterowaniu w Kraśniku. Mama jej miała wtedy 16 lat i została wysłana do pracy (rodzice dziewczyny nie mieli za co oddać kontyngentu więc musieli odrobić u bogatszych gospodarzy, wskazanych przez Niemców) ; sierpień 1943 r., Kraśnik ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:34241

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 231-8

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty