Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Uczniowie z nauczycielami przed murowanym budynkiem] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Uczniowie z nauczycielami przed murowanym budynkiem] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia około pięćdziesięcioosobową grupę dzieci wraz z dwojgiem nauczycieli pozujących do zdjęcia na tle ceglanej ściany (szkoły?). Dzieci siedzą w kilku rzędach na kamiennych schodach. W pierwszych rzędach siedzą chłopcy ubrani w skromne ubranka, dziewczynki ubrane są w fartuszki szkolne, nałożone na codzienną odzież. Nauczyciele siedzą między dziećmi ubrani w ciemne garnitury i białe koszule z krawatami ; Nauczyciele to prawdopodobnie Wł. (...) i Stefan (...) wśród uczniów na tle szkoły w Jaroszewach ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:42647

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 233-6

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty