Object structure

Title:

[Rodzina pozująca w ogrodzie] [Dokument ikonograficzny]

Description:

Fotografia przedstawia wielodzietną rodzinę pozującą do zdjęcia w odświętnej odzieży w ogrodzie. Fotografię wykonano na początku wieku, jak można sądzić na podstawie strojów, w które ubrani są widoczni na niej ludzie. Pośrodku stoi okrągły stolik nakryty białą, koronkową serwetą. Po jego dwóch bokach siedzą kobieta z kilkuletnim chłopcem na kolanach i wyprostowany mężczyzna w ciemnym garniturze z wywiniętymi ku górze wąsami, na którego kolanach przysiada około 10-letni chłopiec w białym wdzianku. Po prawej stronie mężczyzny stoi kolejny chłopiec, około 12-letni, w białej bluzce z ciemną kokardą i w czapce na głowie. Po lewej stronie siedzącej kobiety stoi około 10-letnia uśmiechnięta dziewczynka w białej sukience. Za nią stoi mężczyzna w średnim wieku w szarym garniturze i białej koszuli z podniesionym kołnierzykiem z sumiastymi, wywiniętymi ku górze wąsami. Koło niego stoi kilkunastoletnia dziewczynka, a obok kobieta w średnim wieku i kolejne dwie młode kobiety. Dorośli trzymają w rękach kieliszki z ciemnym płynem. Rodzina sprawia wrażenie zamożnej ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

etnografia ; kultura materialna ; kultura społeczna ; rodzina ; dziecko ; więzi społeczne ; kuzyni ; przyroda ; czas wolny ; odzież ; moda ; estetyka

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Source:

IAiE PAN, nr inw. 233-12

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: