Obiekt

[Przyjaciele w ogrodzie] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Przyjaciele w ogrodzie] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia siedmioro ludzi pozujących do zdjęcia w ogrodzie. Pośrodku na krześle siedzi starsza kobieta. Po jej lewej stronie stoją blisko siebie dwie kobiety, z których jedna jest w zaawansowanej ciąży. Obok nich stoi mężczyzna z kobietą oraz jeszcze jedna para trzymająca się pod rękę. W tle za nimi widać bujne drzewa, a przed nimi rabatkę kwiatową ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: Wiel. Państwo (...), Rudak Toruń II. I z prawej Bronisława (...) we wsi Rywałd. Niskie ukłonki zasyłamy z Rywałdu przez przyjaciół [słowo nieczytelne]. Dziś był wujek Letek tu. Wasza Bronia ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:42656

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 233-18, 233-18a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty