Obiekt

[Kąpiel w morzu] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kąpiel w morzu] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1928]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia grupę osób podczas kąpieli w morzu. Trzech mężczyzn i jedna kobieta ubrani są w jednoczęściowe stroje kąpielowe, kobieta ma ponadto biały czepek kąpielowy na głowie – wszyscy oni siedzą lub stoją zanurzeni w wodzie. Za nimi stoją jeszcze dwie kobiety w jasnych sukienkach i kapelusikach na głowie oraz mężczyzna w garniturze z podwiniętymi nogawkami spodni. Trójka ta stoi w wodzie do połowy łydki, a obok nich, z lewej strony, na mokrym piasku siedzi jeszcze jedna kobieta. W tle widać plażę po horyzont i odległe zabudowania na linii wydm ; Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: Grupa uczestników zjazdu zorganizowanego przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Nauczycieli Polskich w roku 1928 we wsi Chałupki koło Pucka ; W prawym górnym rogu zdjęcia pieczątka: S. W. (...) Gd.-Wrzeszcz, ul. (...) ; 1928 r., Chałupki k. Pucka ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:42664

Źródło:

IAiE PAN

Prawa:

Rights Reserved - Restricted Access

Zasady wykorzystania:

Copyright-protected material. Access only on terminals at the Institute of Archaeology and Ethnology of the Polish Academy of Sciences, may be used within the limits of statutory user freedoms.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Otwarty