Obiekt

[Młoda para i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Młoda para i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[ca 1934]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkudziesięcioosobową grupę gości weselnych w odświętnej odzieży wraz z młodą parą pozujących do zdjęcia w zadbanym ogrodzie, na tle wysokiego budynku (dworu?). Młoda para siedzi pośrodku w pierwszym rzędzie. Kobieta ubrana jest w biała suknię z welonem, mężczyzna w mundur wojskowy. Wśród zebranych gości znajduje się kilku mężczyzn w mundurach oraz wiele młodych dziewczyn w jasnych sukienkach. Wśród pozujących obecny jest ksiądz i kilkuletnia dziewczynka ; Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: Pan Młody Jan (...) ze wsi Będźmianowice k. Czerska, pow. Chojnice z panna młodą Wandą (...) i gośćmi wiejskiego wesela, ok. 1934 r. ; ok. 1934 r., wieś Będźmianowice k. Czerska. Pow. Chojnice ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:42621

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 233-48, 233-48a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2014-03-30

Liczba wyświetleń treści obiektu:

12

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/57382

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH