Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

Tytuł: Wyszogród, gm. loco, woj. mazowieckie stanowisko 2a

Typ zasobu:

Tekst

Opis:

Wczesnośredniowieczna osada (stanowisko 2a) tworzy z grodziskiem (stanowisko 2 znane pod nazwą miejscową ,,Okrągła Góra”) dwuczłonowy kompleks osadniczy znajdujący się na krawędzi wysokiego, urwistego brzegu Wisły w odległości około 2,6 km na zachód od centrum miasta. Od strony wschodniej i bezpośrednio przylegającym do grodziska na obszarze niemal zupełnie płaskim odkryta została w 1979 roku osada (stan. 2a) ; Badania wykopaliskowe osady (1981 – 1985) prowadzone były przez prof. dr hab. Wojciecha Szymańskiego z zespołem (Instytut Historii Kultury Materialnej obecnie Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk) i koncentrowały się w zachodniej jej części, na obszarze sąsiadującym z grodziskiem. Ogółem przebadano przestrzeń 1367 m², co stanowi około 5% przewidywanej powierzchni stanowiska. Natrafiono na 35 obiektów zagłębionych w ziemię, z czego przebadano całkowicie 33 (obiekty wyraźnie kilkufazowe traktowane są, jako 1)

Szczegółowy typ zasobu:

Dokument mieszany

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Nazwa wydania Data
×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji