Obiekt

[Mężczyźni na brzegu rzeki] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Mężczyźni na brzegu rzeki] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Bogdanowicz, Mikołaj]

Data wydania/powstania:

[ok. 1914-1918]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia grupę mężczyzn na brzegu rzeki. Za nimi wznosi się wysoki wał przeciwpowodziowy. Na pierwszym planie widać trzech mężczyzn w codziennych strojach. Jeden z nich ubrany jest w kurtkę, w ręku trzyma kapelusz, drugi ma na sobie marynarkę, białe spodnie i kapelusz na głowie, trzeci w rozpiętej kurtce stoi bliżej prawej strony zdjęcia. Pozostali mężczyźni ubrani są w odzież roboczą i zajęci są pracą – prawdopodobnie przy regulowaniu brzegów rzeki czego dowodzi przygotowana w dużej ilości faszyna na jej brzegu. Na zdjęciu widoczne są też niektóre narzędzia pracy i taczki pchane przez robotników ; Według właściciela zdjęcia jego autorem był jego ojciec, inżynier budowy dróg i mostów (specjalizacja w dawnej C.K. Austrii), Mikołaj Bogdanowicz. W okresie pierwszej wojny światowej, jako mieszkaniec Galicji, był powołany do armii austriackiej. W armii tej był dowódcą trzech kampanii saperów, z których jedna była kampanią żydowską. Terenem jego działania był Wołyń i częściowo Podole, gdzie w czasie wielomiesięcznego „zatrzymania” się frontu budował rowy strzeleckie, drogi, mosty itp. ; okres I wojny światowej, okolice Równego (Wołyń, obecnie Ukraina) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:45367

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 233A-44

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2014-05-29

Data dodania obiektu:

2014-05-29

Liczba wyświetleń treści obiektu:

6

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/59587

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH