Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Drewniany budynek] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Bogdanowicz, Mikołaj]

Data wydania/powstania:

[ok. 1914-1918]

Typ zasobu:

Image

Opis:

Fotografia przedstawia rozległy, dwukondygnacyjny dom drewniany zbudowany w konstrukcji zrębowej z wielospadowym dachem krytym gontem. Od strony frontalnej na wysokości drugiej kondygnacji znajduje się duży balkon z trzyspadowym dachem i czterema drewnianymi kolumnami, które go podtrzymują. Balkon ten wspiera się na czterech kolumnach nie powtarzających porządku kolumn z pierwszego piętra. Po obu stronach wejścia do domu znajdują się po dwa okna z drewnianymi okiennicami. Zewnętrzne ściany budynku połączone są z sąsiednimi budynkami wysokim, zwartym płotem z drewnianych desek, wykończonym ozdobami w kształcie rombów. Przed domem widać idący od kolumn parteru niski, niedbale zbudowany, płot ze sztachet ; Według właściciela zdjęcia jego autorem był jego ojciec, inżynier budowy dróg i mostów (specjalizacja w dawnej C.K. Austrii), Mikołaj Bogdanowicz. W okresie pierwszej wojny światowej, jako mieszkaniec Galicji, był powołany do armii austriackiej. W armii tej był dowódcą trzech kampanii saperów, z których jedna była kampanią żydowską. Terenem jego działania był Wołyń i częściowo Podole, gdzie w czasie wielomiesięcznego „zatrzymania” się frontu budował rowy strzeleckie, drogi, mosty itp. ; okres I wojny światowej, Podole, obecnie Ukraina ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:45844

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 233A-191

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2014-06-11

Data dodania obiektu:

2014-06-11

Liczba wyświetleń treści obiektu:

26

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/61211

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH