Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Starsze kobiety z dziećmi] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Bogdanowicz, Mikołaj]

Data wydania/powstania:

[ok. 1914-1918]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia trzy wiejskie chałupy i dwie starsze kobiety z dwójką dzieci. Kobiety, z których jedna ubrana jest w ciemną odzież i czarną chustę na głowie, a druga, po prawej stronie, odwrócona do zdjęcia bokiem, ma na sobie ciemny kaftan, długą spódnice z fartuchem i jasną chustę na włosach siedzą na ławce przy płocie jednej z chałup. Przy kobiecie ubranej na czarno stoi bosonoga i rozczochrana dziewczynka w ciemnej sukience a na ławce siedzi kilkuletnia dziewczynka w jasnej sukience. Po prawej stronie fotografii widać leżące na drodze dwa grube pnie ściętych drzew. Tłem dla postaci są pobielone chaty kryte strzechą oraz wyszczerbiony płot z desek ; Według właściciela zdjęcia jego autorem był jego ojciec, inżynier budowy dróg i mostów (specjalizacja w dawnej C.K. Austrii), Mikołaj Bogdanowicz. W okresie pierwszej wojny światowej, jako mieszkaniec Galicji, był powołany do armii austriackiej. W armii tej był dowódcą trzech kampanii saperów, z których jedna była kampanią żydowską. Terenem jego działania był Wołyń i częściowo Podole, gdzie w czasie wielomiesięcznego „zatrzymania” się frontu budował rowy strzeleckie, drogi, mosty itp ; okres I wojny światowej, wieś z okolic Trembowli, Podole, obecnie Ukraina ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:45855

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 233A-202

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2019-08-29

Data dodania obiektu:

2014-06-11

Liczba wyświetleń treści obiektu:

21

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/61222

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH